Bugün - 17 Ocak 2021 Pazar
Mersin 28°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Siyaset Asayiş Sağlık Ekonomi Kültür Sanat Eğitim Yaşam Spor Turizm Teknoloji Diğer »
Yazar Detayları

Mustafa YÜKSEL

Mustafa YÜKSEL - Koronavirüs’te sınıfta kaldık Mersin!

Koronavirüs’te sınıfta kaldık Mersin!
Yazı Tarihi: 13 Ağustos 2020 Perşembe

Kimse kusura bakmasın, evet sınıfta kaldık! İlk olarak Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan virüs resmi verilere göre ülkemize ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde giriş yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 11 Mart 2020 tarihinde yaptığı açıklamasında Avrupa üzerinden geldiğini belirttiği ilk vakayı bizlerle paylaştı. Böylece ilk vaka ülkemizde görülmüş oldu..!

O dönemlerde Avrupa’da yaşayan vatandaşların paylaştığı görüntüleri izliyorduk ve kendi sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşıyorduk. Hepimiz herkesi tedbir alması konusunda uyardık! Özellikle başlarda çokta vaka görülen ve ölümlerin olduğu İtalya’dan Çav Bella dinledik, babasıyla ayrı odalarda hasret gideren çocukların videosunu izledik, ölümlere hep birlikte şahit olduk!

İlk başlarda korktuk ve kurallara uyduk, çokta güzel uyduk… Mersin’de vatandaş olarak sokağa çıkmadık, kendi kendimizi izole ettik… Hatta Türkiye’de en az vaka o ilimizde başlıklarıyla ulusal medyada, televizyon, gazete ve radyolarda günlerce konuşulduk!

Sonra ne mi oldu? Rehavete kapıldık! Hepimiz rehavete kapıldık, gevşedik… Kendimizi saldık! Hiç kusura bakma Mersin, bugünkü duruma hep birlikte geldik, bugünlere gelmemize hepimiz vesile olduk! Kimse bunların sorumlusu olarak şehirlerarası yolları açanları hedef göstermesin! Kimse süreçte şov yapan belediyeleri suçlamasın! Evet kentimize giriş çıkışları kaldıranlar suçlu, evet şov yapan belediyeler suçlu… Ama onlar kadar bizlerde suçluyuz…

Çünkü…

Çünkü; kurallara çok güzel uyduğumuz süreçte artık kendimizi izole etmeyi bıraktık, rehavete kapıldık ve gevşedik… Sonuç olarak kendimizi saldık..!

Kimse şehir dışından kentimize gelenleri suçlamasın… Çünkü onlarda bizler gibi rehavete kapıldı, hepimizde olan ‘bana bir şey olmaz’ duygusuna büründü!

Bizlerin kaybettiği nokta ise; kentimize gelenlerle aynı denize girmek oldu, kentimize gelenlerle aynı yaylalarda oturmak oldu, AVM’lere gidelim zaten bu kentte bir şey olmuyor demek oldu… Hatta ‘Ya bir şey olmaz gel sarılalım, öpüşelim’ demek oldu… Ve bunları yaparken de kuralları hiçe saymamız oldu..! Kimseyi uyarmamamız oldu!

O yüzden Mersin, kimse kusura bakmasın… bu konuda sınıfta kaldık ve suçlu ise bizleriz..! Türkiye’nin en az Covid-19’lu kentiyken, Bugün Mersin Tabipler Odası’nın yaptığı açıklamaya göre Türkiye’nin en çok Covid-19 olan kentlerinden biriyiz! Hiç vakamız yokken, şuan en az 600 vaka olan ve iddialara göre hastanelerimizde yer olmayan bir kentiz..!

 
İletişim E-Posta: - Telefon:


 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Koronavirüs’te sınıfta kaldık Mersin!
AKDENİZ ‘GÜLTAK’ İLE DÖNÜŞÜYOR
Seçer, siyasi sorumluluğu taşıyamadı
Diğer Yazarlar

MEVZUAT VE UYGULAYICILARI
GÖZÜNÜZÜ KAZANDAN AYIRMAYIN..!
KAĞIT BARDAK VE ÇAKALLAR!
Koronavirüs’te sınıfta kaldık Mersin!
ETİK OLMAK
MEDYA MENSUPLARI DERNEĞİ NE SALDIRI
BANA GÖRE HAKSIZLIK!
ROZETİN FENDİ MAZBATAYI YENDİ
İYİ FUTBOL VE ŞANS..
İŞSİZ KALDIK, DUYAN VAR MI?
Hava Durumu ( Mersin )
Bugün
22°°C - 28°°C
Cumartesi
21°°C - 28°°C
Pazar
21°°C - 28°°C
Pazartesi
21°°C - 29°°C
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
( Online) 0,08ms